دوره های آموزشی عقاب افشان

کلیم و گارانتی :

دوره کلیم و گرانتی دوره ای که در آن تمام موارد و شرایط گارانتی شدن قطعات اتوبوس به مسئولین نمایندگی ها گفته می شود تا در دوره گارانتی خللی در رابطه با گارانتی شدن اجزاء پیش نیاید.

مشتری مداری :

فرآیندی است که در طی آن الزامات و حداقل های رضایت مشتری فراهم میگردد. نگرش مشتری مداری و کسب رضایت او قانون کسب و کار تلقی شده و عدم رعایت این قانون سبب حذف از بازار می گردد. امروزه سازمان ها به دنبال تبدیل مشتری به نوعی دارایی هستند و شرکت عقاب در راستای رسیدن به این هدف اقدام به برگزاری این دوره نموده است.

استاندارد DOS اسکانیا :

استاندارد عملکرد نمایندگی اسکانیا (scania Dealer Operating Standard) دیدن نشان تجاری اسکانیا انتظاراتی را به وجود می آورد.مشتریان اسکانیا هنگام انتتخاب و کار با محصولات آن انتظار دارند به طور حرفه ای و در مدت زمان مناسب پشتیبانی شوند. قطعات مرغوب همواره موجود باشد و کار در همان مرتبه اول به شکل درست و به موقع انجام گیرد و در این دوره راه های رسیدن به این استاندارد توضیح داده می شود.

GPI:

بهینه سازی تولید و خدمات به کامیونهای سنگین ، اتوبوسها و موتورهای صنعتی ، بدست آوردن بهترین چرخه سود برای مشتریان و خود، و پیشرو بودن در صنعت از اهداف اصلی اسکانیاست. پایه و اساس ارزش های ما بروی توجه به مردم و مشتریان قرار دارد وبا راهنمایی افراد در دوره یاد شده راه رسیدن به این هدف هموارتر می گردد.

استاندارد ISO 9001 :

استاندارد یعنی نظم و قانون.هر کاری که طبق اصول منظم و مرتب انجام شده باشد را می گویند.از این رو جهت استاندارد سازی چگونگی مدیریت کردن سازمان با هدف تامین و ارتقاء کیفیت محصول و سطح رضایت مشتری استانداردی تحت عنوان سیستم مدیریت کیفیت با شماره ISO 9001 توسط سازمان ISO تدوین و در بسیاری از سازمان های تولیدی و خدماتی به اجرا گذاشته شده است.

استاندارد ISO 10002 :

هدف از تدوین این استاندارد بین المللی ارائه ی راهنمایی هایی برای طراحی و برنامه ریزی و اجرای فرایندی اثر بخش و کارا در مورد رسیدگی به شکایات مشتریان برای تمامی فعالیت های تجاری و غیر تجاری و مرتبط با تجارت الکترونیکی است.این استاندارد برآن است تا سازمان و مشتریان آن شکایت کنندگان و سایر طرف های ذینفع را منتفع سازد.

سنجش رضایت مشتری ISO 10004 :

یکی از عناصر کلیدی موفقیت سازمانی رضایت مشتری از سازمان و محصولات آن می باشد.بنابراین ضروری است که رضایت مشتری پایش و اندازه گیری شود. هدف از تدوین این استاندارد ارائه راهنما در خصوص تعریف و پیاده سازی فرایند پایش و اندازه گیری رضایت مشتری است.این استاندارد برای استفاده سازمان ها صرف نظر از نوع اندازه، کاربرد دارد.

آشنایی با اصول 5S :

پایه ای ترین و اصولی ترین ابزار ارتقاء بهره وری سازمانی 5s است.پایه و اولین گام نظام های جامع بهره وری می باشد که با استفاده از 5 اصل اساسی و تعمیم آن به کلیه فعالیت های سازمان سعی در نظم و پاکیزه نگه داشتن سازمان دارد.در مورد اینکه مزایای 5s منحصر به مدیران نبوده و به نفع کاکنان نیز هست کسی تردید نمی کند.

نرم افزار قطعه شناسی اسکانیا (Multi) :

MULTI نرم افــــزاری است که توســـط شــــــــرکت SCANIA بـــرای استفاده نمایندگیهای خدمات پس از فروش طراحی شده است و هدف اصلــی آن فراهــــم آوردن مجموعه کاملی از اطلاعات عمـــــومی و فنی محصولات شرکت SCANIA می باشد که تکنسین توسط آن توانایی تعمیر هر جزئی از اجزای ماشین را دارا می باشد.

مدیریت رفتار سازمانی :

مدیریت فرایند کسب و به کارگیری و استفاده از منابع حیاتی و ضروری گوناگون در حمایت از اهداف سازمان است.رفتار سازمانی عبارت است از مطالعه منظم عملیات و کارها و نگرشهای افرادی که سازمان را تشکیل می دهند و به افراد سازمان نگرش انتخاب افراد و هدف را خواهد داد.

اصول پذیرش خودرو :

یک پذیرشگر باید بداند :

  • چگونه زمان پذیرش و ترخیص را تعیین نماید.
  • به حافظه اعتماد نکند و یادداشت بردارد.
  • در کارش حرفه ای عمل کند.
  • در تمام اوقات در دسترس باشد.
  • به دقت به توضیحات مشتری گوش دهد. در این دوره سعی در فراگیری موارد بالا به فرد مورد نظر درجهت خدمت رسانی هرچه بهتر به مشتریان می باشد.
اصول انبارداری و ایمنی انبار :

در این دوره اصول نوین انبارداری نحوه سفارش و کد گذاری انبار، چیدمان ایمن انبار، اصول برداشتن و زمین گذاردن بار و حداقل موجودی قطعات آموزش داده می شود.

سیستم سرمایش و گرمایش :

این دوره شامل نحوه تعمیر و نگه داری، باز کردن تمامی اجزاء می باشد.

دیفرانسیل :

دیفرانسیل (کله گاوی) گشتاور میل گاردان را به چرخهای محرک منتقل می کند. دیفرانسیل متشکل از یک مجموعه دنده مارپیچی شامل یک پینیون، کرانویل و دنده های هرزگرد بوده و در دوره آموزشی تعمیر و نگه داری دیفرانسیل و قطعات آن آموزش داده می شود.

برق اتاق (مالتی پلاکس) :

در دوره آموزشی برق اتاق تمام اجزای الکتریکی اتاق از جمله برد ها و نقشه های سیم کشی مورد بررسی و آموزش داده می شود.

اتاقسازی :

عملیات صافکاری به معنی تعمیر و آهنگری قسمت های صدمه دیده بدنه و شاسی خودرو می باشد. در صنعت اتوبوس سازی به دلیل متفاوت بودن ساختار و روش تولید آن با خودروهای سواری روش های تعمیرات بدنه و شاسی آن متفاوت می باشد. در این دوره اموزشی نحوه صافکاری و موج گیری بوسیله ابزارهای استاندارد اسکانیا آموزش داده می شود.

ترمز و ریتاردر 1 :

ترمزها توسط باد عمل می کنند و به چندین مدار تقسیم می شوند. در این دوره آموزشی نحوه نقشه خوانی و اتصالات باد بهمراه سیستم ریتاردر قدیمی اتوبوس های اسکانیا آموزش داده شده و فرد را برای آموزش عیب یابی پیشرفته سیستم باد و ریتاردر نوع دوم آماده می کنند.

ترمز ریتاردر2 :

در این دوره عیب یابی پیشرفته سیستم باد، نحوه عملکرد و تعمیر ریتاردر نوع 2 آموزش داده می شود

برق 1 و 2 :

در این دوره آموزشی نحوه خواندن نقشه های اسکانیا و نحوه بستن مدارهای ساده تر اسکانیا به تکنسین آموزش داده شده و فرد را برای دوره برق پیشرفته که در آن نحوه عیب یابی مدارهای اسکانیا می باشد اماده می کنند.

برق 3 :

در این دوره آموزشی بیشتر نقشه خوانی ، تحلیل مدارهای الکتریکی، بردهای الکتریکی و همچنین ارتباطات CAN بین مدارها و بردها مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرد.همچنین این دوره مکمل و تکمیل کننده دوره برق 1و2 می باشد و افراد حاضر در این دوره باید تسلط کافی بر روی مطالب مطرح شده در کلاس برق 1و2 را دارا باشند.

موتور:

در این دوره تمامی اجزاء موتورهای 9،12 و 13 لیتری مورد بررسی قرار میگیرد.همچنین در این دوره کار عملی به صورت تعمیر اساسی موتور و قطعات مربوطه انجام گرفته و شرح تعمیر و وظایف تمامی متعلقات موتور به صورت کامل مطرح می گردد.

یورو4 :

بعد از الزام کارخانجات خودرو سازی به رعایت استاندارد آلایندگی یورو4 توسط دولت سیستم اتوبوس های عقاب افشان نیز به عنوان اولین خودروساز سنگین از یورو 3 به یورو 4 ارتقاع یافت.به همین منظور دوره آموزشی سیستم یورو4 که در آن نحوه عملکرد و شرح کامل سیستم هایXPI وDPF گفته شده و این سیستم به طور کلی مورد بحث قرار میگیرد.

سیستم سوخت رسانی :

در این دوره آموزشی سیستم کلی سوخت رسانی در اتوبوس های اسکانیا مورد بررسی قرار گرفته و سیستم مکش از مرحله باک خودرو توسط پمپ سه گوش تا مرحله رد شدن از فیلتر و پاشش از طریق سوزن انژکتور به طور کامل مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد.همچنین در این دوره نحوه تنظیم و تعویض سوزن انژکتور به صورت کامل توسط استاد مربوطه تدریس می شود.

گیربکس GR801 :

این مدل از گیربکس متعلق به خودرو های اپتیکروز یا به اصطلاح دنده بغلی می باشد.در دوره آموزشی این مدل از گیربکس، نحوه عملکرد شفت ها و متعلقات مربوط به آن به طور کامل و دقیق بازگو شده و مورد تحلیل و تفسیر قرار می گیرد.همچنین به طور کامل در مورد سیستم سبک سنگین و مکانیزم تعویض دنده بحث می شود. نقشه سیم کشی این مدل از گیربکس به صورت جامع ارزیابی می گردد. در روز آخر کلاس نحوه تعمیر و خرد کردن گیربکس به صورت کامل توسط استاد مربوطه انجام می شود.

گیربکس GR875 :

این مدل ازگیربکس مخصوص خودروهای نسل جدید یا به اصطلاح دنده فرمانی می باشد.در دوره آموزشی این مدل از گیربکس به صورت کامل نحوه عملکرد شفت های گیربکس و شفت ها و مکانیزم ها و سبک سنگین گفته شده و مورد تحلیل قرار می گیرد.

نقاشی :

در این دوره آموزشی دستورالعمل های مراحل رنگ آمیزی قطعات شهری تا قطعات بین شهری و اتوبوس های دو محور و سه محور به صورت مرحله به مرحله و کامل گفته می شود.

امداد و بکسل :

در این دوره نحوه صحیح و اصولی بکسل کردن خودرو به صورت کلی آموزش داده می شود.همچنین اصول امداد در مواقعی که خودرو دچار نقص فنی شده بطور صحیح و کامل به افراد آموزش داده می شود.

آموزش راننده :

در این دوره آموزشی نحوه استفاده صحیح از خودرو و انجام سرویس های دوره ای به صورت کامل به فرد شرکت کننده در کلاس آموزش داده می شود. همچنین فرد شرکت کننده در کلاس از آپشن ها و امکاناتی که بر روی خودرو موجود می باشد به صورت کامل و دقیق با آموزش ها و توضیحات استاد مربوطه اطلاع پیدا می کند.

سیستم فرمان و تعلیق و جلوبندی :

در این دوره آموزشی ابتدا نگاهی اجمالی بر سیستم ELC و عملکرد آن صورت می گیرد .سپس سیستم تنظیم ارتفاع و عملکرد کنترل کنندها مورد ارزیابی قرار می گیرد.همچنین در مورد شیر برقی ها و فشنگی های سیستم تعلیق به صورت کامل و جامع بحث می شود.در نهایت سیستم فرمان، سیستم جلوبندی و نحوه تعمیرات آنها مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرد.

دستگاه عیب یاب (VCI) :

در این دوره آموزشی نحوه عیب یابی سیستم های مختلف خودرو از طریق اتصال VCI به خودرو به صورت کامل گفته می شود.همچنین دستور العمل کار با برنامه عیب یاب گفته می شود.همچنین نحوه تنظیم و کالیبراسیون سیستم هایی مختلف خودرو مورد ارزیابی قرار می گیرد.

سرویس و نگهداری :

در این دوره آموزشی در مورد سرویس های دوره ای خودرو و نحوه تعویض روغن ها و فیلترهای آن و همچنین انجام به موقع و دقیق سرویس های اولیه طبق دستورات اسکانیا بحث شده و اطلاعات لازم و دقیق به فرد داده می شود.